facebook
Italtec Sp. z o.o.
ul. Św. Jana 16, 44-300 Wodzisław Śląski
tel. +48 32 321 51 57 kom. +48 665 580 400
e-mail: biuro@italtec.pl

MOSSINI

Prasy serwoelektryczne

Ewolucja na rynku pras do tłoczenia! Pozbawione kół zamachowych, jednostki hamulcowej i sprzęgła oraz systemu zmiany skoku. Tylko silnik serwoelektryczny i zaawansowany system zarządzania.

Prasy serwo włoskiej produkcji Mossini SpA wykonują funkcje ich mechanicznych poprzedników i wiele więcej!

Prasa elektryczna jest prasą mechaniczną, pracuje tradycyjnie w oparciu o ruch kinematyczny z korbowodem, spełnienia wszelkie wymagania dotyczące formowania, wykrawania do głębokiego tłoczenia.

Wszystko to, dzięki możliwości regulowania prędkości oraz położenia suwaka w czasie rzeczywistym, z doskonałą dokładnością.

Wszystko to stało się możliwe dzięki dwóm kluczowym czynnikom:
  • Przyjęcie szczególnego rodzaju silnika – Torque, którego główną właściwością jest możliwość uzyskania wysokiej wartości momentu obrotowego w stałym obszarze działania momentu obrotowego, który, z kolei jest wyjątkowo szeroki. Odpowiednio zwymiarowany, pozwala uzyskać, nawet przy małej prędkości, wartości energii dostępne dla formowania, wyższe od tych, które osiągają maszyny z tradycyjnym kołem zamachowym.
  • Wdrożenie zaawansowanego systemu monitorowania oraz sterowania, pochodzącego z połączenia nowoczesnego sprzętu o dużej mocy z oprogramowaniem, które łączy w całość całkowicie nowe funkcje, wraz z syntezą, oraz ewolucją algorytmów rozwiniętych przez dekady badań i rozwoju.
Italtec Sp. z o.o. ul. Św. Jana 16, 44-300 Wodzisław Śląski
tel. +48 32 321 51 57 kom. +48 665 580 400
e-mail: biuro@italtec.pl